Brzdy

Kontrola a údržba brzd

Při výměně pneumatik je vhodná příležitost zkontrolovat opotřebení brzdových kotoučů a obložení. V případě, že váš automobil nedisponuje senzorem opotřebení brzdových destiček, je jeden z indikátoru opotřebení také pozvolný písklavý zvuk, který vydává plíšek na kovové části destičky. V situaci, kdy se brzdové desky sjedou na mez opotřebení, danou výrobcem, doporučujeme spolu s nimi vyměnit také brzdové kotouče. Pokud dojde pouze k výměně brzdových destiček, nemůžeme počítat s podobnou životností jako v případě první sady. Na kotouči se již vytvořily nežádoucí drážky, které se přenesou na nové destičky.

Výměna brzdové kapaliny

Brzdovou kapalinu je důležité každý rok změřit  a vyhodnotit v ní podíl obsažené vody. Voda způsobuje, že se při zahřívání brzd se tvoří vodní pára a dochází tak k nežádoucímu zavzdušnění brzd. Nicméně v souladu s doporučením výrobce je vhodné brzdovou kapalinu měnit každé dva roky bez ohledu na to, jak moc se automobil využívá.

Kontrola brzdové kapaliny trvá jen pár vteřin a v našem autoservise je zdarma.
Výměna brzdové kapaliny v celém brzdovém okruhu trvá asi 30min.

Vedle brzdové kapaliny má na správnou funkčnost celého brzdného systému také vliv celá řada faktorů. Například opotřebovanost brzdových destiček či opotřebovanost brzdových kotoučů.

V našem autoservise poskytujeme následující úkony:

  • výměnu brzdových destiček a brzdových třmenů
  • výměnu brzdových kotoučů a bubnů
  • vyčištění brzdových třmenů a jejich částí
  • výměnu jednotlivých komponent brzd
  • kontrolu a výměnu brzdové kapaliny
Nezapomeňte, že brzdy jsou jedny z nejdůležitějších částí na vašem vozidle. Proto nepodceňujte jejich pravidelnou kontrolu a technický stav.