Autoservis - mechanické systémy

Kontrola a výměna čepů řízení

Čepy řízení a kulové čepy vám zajišťují přesný a rychlý přenos síly z řízení na kola vašeho vozu. Při jejich nadměrném opotřebení Váš vůz nejenže neprojde STK, ale začne se při řízení chovat nestabilně a opožděně reaguje na vaše řízení, což je v provozu velmi nebezpečné.
Po výměně čepů je vždy třeba udělat geometrii sbíhavosti vozidla.

Kontrola a výměna tlumičů pérování

Tlumiče pérování automobilu jsou velmi důležitým prvkem bezpečnosti. Funkční tlumiče zajišťují trvalý kontakt kola s vozovkou, zvyšují stabilitu auta a udržují jej ve stále dráze – hlavně v nebezpečných a krizových situacích. Pokud vaše tlumiče pérování již nejsou v dobré kondici, brzdná dráha automobilu je delší a nedrží správnou stopu při projížděním zatáček.
Kontrolu tlumičů doporučujeme provést při každé servisní prohlídce. Při výměně tlumičů je doporučené vyměnit jak pružiny tak i sady dorazů tlumičů a následně provést geometrii nápravy.

Tlumiče pérování Vám profesionálně změříme na stolici CARTEC kterou je vybavena většina STK v ČR, a tím přesně vyčíslíme procento opotřebení tlumících prvků vaší nápravy.

Kontrola výfuku

Hlavním úkolem výfukového potrubí je odvádět výfukové plyny, snižování hlučnosti a eliminovat vypouštěním toxických zplodin. Nedílnou součástí moderních automobilů je také katalyzátor, který v případě, že je funkční, zamezuje zmíněným nežádoucím vlivům. Navíc bez správně pracujícího katalyzátoru a vlastně celého výfukového systému, váš automobil neprojde Stanicí technické kontroly.
Zajistíme vám výměnu celého výfuku, nebo jen jeho vadných dílů.

Autoservis - dílna
Autoservis Bílovec Autoservis Bílovec